Izvor: Mondo, 27.Jun.2018, 16:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zašto “GORI” internet u Srbiji? (FOTO)

Može li Srbija da bude prva u nekoj od kategorija?

Možete da ga volite ili ne, prezirete ili da se gnušate kad neko priča na tu temu, ali jedno je sigurno - FUDBAL je, pogotovo ovih dana, najbitnija stvar na svetu.

Od 14. juna, kada je Svetsko prvenstvo u fudbalu počelo, pasionirani ljubitelji fudbala prekidaju sve poslove, otkazuju sastanke i prilagođavaju obaveze dnevnim i večernjim utakmicama - sve je stalo: važan je samo fudbal!
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Verovali ili ne, na srpskom internetu od početka Mundijala postavljen je 8.001 tekst na temu fudbala i prvenstva u Rusiji.

Još uvek pričamo o nedosuđenom penalu i faulu nad Mitrovićem, Brazilce smo samo u priči tek načeli, ali koliko god da nas to i dalje boli, od 825 vesti na temu “penala”, o našem “nesuđenom” bilo je reči u, možemo reći slobodno “samo” 340 vesti. Zanimljivo je i to da je u izveštajima bila skoro jednaka upotreba reči "orlovi" (46 odsto) i "reprezentacija Srbije" (54 odsto).

Grupna faza se uskoro završava, a tada će nam Digital Element, platforma za analizu prisustva na portalima i društvenim mrežama, pokazati da li su važniji golovi Kristijana Ronalda ili, pak, frizura Brazilca Nejmara, koja je zapalila ceo svet, nasmejala Erika Kantonu, kao i koju smo selekciju najviše puta pominjali.

Da li će Srbija tu biti prva?

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.