Zaplenjeno oko tri tone mesa

Izvor: B92, 06.Feb.2015, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaplenjeno oko tri tone mesa

Veterinarska inspecija Ministarstva poljoprivrede i saopštila je da je otkrila dve ilegalne klanice kod Prijepolja i u toj akciji zaplenila 3,4 tone mesa.

Ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević Bošković je tim povodom izjavila da su ilegalne klanice otkrivene u opsežnoj akciji nadležne inspekcije.

Ona je pozvala građane da prijave nelegalnu trgovinu bilo kojih prehrambenih proizvoda.

Ministarka je istakla da će nadležne inspekcije u tom slučaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << reagovati u najkraćem vremenskom roku.

Kako je precizirano, kontrola u pet prijepoljskih sela obavljena je uz pomoć Odeljenja za privredni kriminal MUP-a Srbije, i tom prilikom je u selu Hisardžik na zaplenjeno tri tone mesa i proizvoda od mesa, dok je u selu Seljašnica zaplenjeno oko 400 kilograma proizvoda.

"Vlasnici su imali nameru, da to stave u javni promet, što je apsolutno zabranjeno zakonom i još jednom bih istakla značaj saradnje svih institucija u borbi protiv ilegalnog tržišta hrane, koja je velika pretnja za opštu zdravstvenu bezbednost", naglasila je Bogosavljević Bošković.

Ministarka je rekla da inspektori Uprave za veterinu zbog malog broja ljudi, rade i po 12 sati dnevno i zahvalila se radnicima te uprave na zalaganju.

"Sa sličnim akcijama nastaviće se i dalje uz saradnju sa drugim institucijama sistema, koje mogu da pomognu. Zdravstvena bezbednost građana mora biti prioritet i na prvom mestu. Naši inspektori su na terenu, ali važna nam je i podrška građana", izjavila je Bogosavljević Bošković.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.