Zaplena vredne odeće na Horgošu

Izvor: RTS, 04.Sep.2014, 14:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaplena vredne odeće na Horgošu

Pripadnici Uprave carina, u saradnji sa graničnom policijom, sprečili su na graničnom prelazu Horgoš pokušaj krijumčarenja muške odeće u vrednosti od dva miliona dinara.

Proizvodi svetskih marki su nađeni u automobilu italijanskih registarskih oznaka, kojim je iz Nemačke za Albaniju putovao albanski državljanin s prebivalištem u Italiji, prenosi Beta. 

Carinici su našli četiri velike putne torbe sa 167 komada nove muške odeće.

"Iako je vozač >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prijavio da nema ništa za carinjenje, pregledom je otkriveno 40 odela, više od 20 košulja, džempera i pantalona, 19 majica kratkih rukava, 8 kožnih jakni, 13 teksas pantalona i jedan sako, marki 'Hugo Boss', 'Jopp', 'Benvenuto', 'Polo', 'Tommy Hilfiger', 'Lacoste'. Sve cene i etikete koje se obično nalaze na garderobi bile su skinute", saopštila je Uprava carina.

Protiv vozača je pokrenut prekršajni postupak, a vozilo kojim je upravljao je privremeno oduzeto, pošto vrednost otkrivene garderobe prelazi trećinu vrednosti vozila.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.