Izvor: Vesti-online.com, 05.Avg.2012, 03:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zapalio druga zbog 150 evra

Maloletni M. J. (17), koji je smešten u jednoj hraniteljskoj porodici u Knjaževcu, polio je u petak veče na vašaru u Knjaževcu benzinom svog prijatelja Martina Arsića (25), nakon čega je kresnuo upaljač i bacio ga na nesrećnog mladića, koji je tom prilikom zadobio teške opekotine po velikom delu tela i u kritičnom stanju je prebačen u Kliničko-bolnički centar u Beogradu. Sve ovo desilo se zbog duga od 150 evra, saznaju beogradski mediji.

- Sedeo sam sa prijateljima >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pod šatorom, a preko puta nas za stolom su sedela dva momka, koji su se glasno raspravljali - ispričao nam je Zoran Simić, očevidac ove nesvakidašnje tragedije. - U jednom trenutku, mlađi momak je ustao i starijem rekao da se brzo vraća. Došao je nakon petnaestak minuta i svog druga polio nekom tečnošću iz plastične flaše. Nakon toga kresnuo je upaljač i bacio ka nesrećnom mladiću, koji je namah počeo da gori kao buktinja, pišu ''Novosti''.

Arsić, kome je plamen u trenu zahvatio gotovo čitavo telo unezvereno je počeo da skida sve sa sebe, ali mu se odeća od plamena zalepila za telo. U panici, nesrećni mladić je počeo da trči kroz vašar pun ljudi pokušavajući da sa sebe skine zapaljenu odeću. Dok je on goreo, maloletnik koji ga je zapalio je pobegao u nepoznatom pravcu.

- Video sam čoveka koji gori kako je protrčao pored našeg šatora - još uvek u šoku nam je ispričala Roska Stojanovska, koja je videla kada je Martin Arsić protrčao

Maloletni M. J., koji je počinio ovo nezapamćeno delo, ubrzo nakon što je Arsića polio benzinom i zapalio, lišen je slobode i određen mu je dvodnevni pritvor.

pored nje. - Celo telo mu je bilo u plamenu, a on je, vrišteći, pokušavao da sa sebe skine upaljenu odeću.

Nesrećni Arsić je nekako uspeo da sa sebe strgne zapaljenu odeću i utrčao u dvorište kuće Stanka Mašića, čiji se dom nalazi nedaleko od vašara.

- Mladić je sav u ranama utrčao u moje dvorište - još uvek je u neverici Mašić. - Nije mogao da priča. Očigledno je bio u šoku. Video sam da mu je telo prepuno opekotina, koje su se još dimile. Ogrnuli smo ga čaršavom i pozvali policiju, koja je ubrzo stigla na lice mesta, a za njima je došla i Hitna pomoć, koja je nesrećnog mladića odmah transportovala u zdravstveni centar u Knjaževcu.

U hitnoj službi Zdravstvenog centra u Knjaževcu lekari su konstatovali da je plamen zahvatio najmanje 70 odsto Arsićevog tela. Oni su mu ukazali prvu pomoć, nakon čega su ga prebacili u Ćupriju. Tu, međutim, nisu mogli da mu pomognu, već su ga odmah transportovali u Beograd.

U domu Martina Arsića novinar ''Novosti'' zatekli su njegovu majku Slađanu. Ona je kazala da njen sin mora da se podvrgne trima operacijama i da traži donatore koji su spremni da poklone kožu njenom sinu.

- Martin je u petak bio na Timoku, kada ga je M. J. pozvao da dođe na vašar, uz obrazloženje da je bio na žetvi i da je skupio 150 evra, koliko je dugovao Martinu - govori u šoku Slađana. - Moj sin je pravo sa Timoka otišao na vašar i tamo se susreo sa maloletnim M. J., koji mu je rekao da ga sačeka, a da će on otići do bankomata i doneti mu novac.

Međutim, umesto novca, M. J. je doneo flašu benzina, polio Martina i zapalio ga i pobegao.

- Putovala sam sa Martinom do bolnice u Ćupriji - nastavlja Slađana Arsić.

- Bio je sav prekriven gazom i zavojima. Lekari su mi kazali da je moj sin uspeo da maloletnika koji ga je polio benzinom, udari po ruci i tako spreči da mu tečnost polije i po licu, inače... Međutim, njemu je veliki deo tela bio zahvaćen plamenom, ima puno teških opekotina.

Slađana kaže da lekari Martinu, dok su ga vozili u Ćupriju, nisu dozvoljavali da zaspi, jer bi u suprotnom posledice bile fatalne.

- Moj sin nije osećao nikakve bolove, nije reagovao ni na toplotu ni na hladnoću - nastavlja Slađana.

- Zbog toga lekari sumnjaju da su njemu i nervi izgoreli. Kad smo stigli u Ćupriju, lekari su uveli Martina u operacionu salu, a nakon toga su ga prebacili u Beograd. Nama su rekli da se vratimo u Knjaževac i da čekamo vesti - kazala je ona.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.