Izvor: Nezavisne Novine, 16.Mar.2016, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zajedno do posla": Prioritet 150 djece poginulih boraca

BANJALUKA - Na spisak prioritetnih za zapošljavanje po projektu "Zajedno do posla" ušlo je više od 150 djece poginulih boraca.

Ovim projektom, koji provode Vlada RS i Ministarstvo rada i boračko-invalidske zaštite RS, biće obuhvaćeni i ratni vojni invalidi, demobilisani borci, pripadnici romske manjine te osobe starije od 45 godina.

"Smatramo da ćemo uspjeti sve zaposliti sredstvima koje imamo, a to je 14 miliona KM", rekao je Milenko Savanović, ministar rada >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << i boračko-invalidske zaštite RS.

Podsjetio je da se projekat sprovodi od 2011, a da je kroz njega zaposleno 888 djece poginulih boraca.

Zoran Vidić, predsjednik Odbora BORS, rekao je da akcioni plan Vlade RS za zapošljavanje djece poginulih boraca nije loš, ali da je potreban mnogo veći iznos podsticaja za samozapošljavanje od predviđenih 8.000 KM po licu, te da bi trebalo da iznosi od 15.000 do 20.000 KM.

"Ni taj akcioni plan ne reguliše zapošljavanje sve djece poginulih boraca jer moramo imati uporedo dva akciona plana, zato što takva sredstva nekima odgovaraju, a imamo i obrazovanu djecu poginulih boraca kojima je potrebno zaposlenje", rekao je Vidić.

Na ovakav stav BORS Savanović je rekao da ih razumije, ali da i oni moraju razumjeti trenutnu ekonomsku situaciju.

"Mi, kao i oni, želimo sve najbolje toj djeci i ljudima, ali ekonomska situacija je takva da uz maksimalan napor s ovim čime raspolažemo moramo učiniti sve da im pomognemo", rekao je Savanović.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Savanović: Za četiri godine zaposleno više od 17.000 ljudi

Izvor: Capital.ba, 17.Mar.2016, 15:50

BANJALUKA, Ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske Milenko Savanović rekao je da je 17.500 ljudi zaposleno, zahvaljujući realizaciji Akcionog plana zapošljavanja u Srpskoj u periodu 2011-2015. godina. Govoreći o izvještaju o realizaciji akcionog plana za prošlu godinu koji...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.