Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Nov.2010, 14:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zadušnice uz pucnjavu
MUŠUTIŠTE -
Dok je oko 50 raseljenih Srba danas na zadušnice palilo sveće na pravoslavnom groblju u razrušenom srpskom delu sela Mušutište kod Suve Reke, čula se rafalna paljba u blizini groblja.
Nepoznate osobe pucale su iz vatrenog oružja u blizini groblja, a specijalci kosovske policijske službe obišli su sumnjive lokacije i istraga je u toku.
Pripadnici austrijskog Kfor-a koji su danas nadgledali posetu Srba groblju i selu rekli su Beti da policija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << obavlja istragu i da će posle pregleda terena i analize čaura, ako ih budu našli, rezultati istrage biti dostavljeni Kfor-u.
Predstavnik raseljenih Srba Dragoljub Milošević rekao je da je groblje obišlo oko 50 raseljenih iz centralne Srbije koji su došli autobusima Niš-ekspres.
"Nažalost dočekani smo rafalnom pucnjavom. Nije prijatno ali nas pucnjava nije uplašila", rekao je on navodeći da raseljeni žele i dalje da se vrate i da očekuju da će na proleće početi obnova kuća.
Deo raseljenih je prilikom povratka zapalio sveće a veći deo je sveće, zbog nemogućnosti da priđu grobovima zapalilo na ruševinama minirane crkve.
Raseljeni su u pratnji kosovske policije, specijalaca i Kfora obišli i groblja u selu Sopina i selu Rečanu.
Srbi koji su napustili Kosovo, tri puta godišnje na zadušnice posećuju srpska groblje.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








