Zadržavanja na Horgošu oko četiri sata

Izvor: Blic, 18.Avg.2013, 15:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zadržavanja na Horgošu oko četiri sata

Trenutna zadržavanja putnika na Graničnom prelazu Horgoš su oko četiri sata, a nadležni očekuju da će se zadržavanja smanjiti do večernjih časova.

Radnik carinske ispostave na ovom graničnom prelazu Jovan Marinko rekao je na izlazu iz Srbije zadržavanja putnika su oko četiri sata, s tim da su zadržavanja u međuzoni, između srpske i mađarske granične kontrole, na ulazu u Mađarsku, još sat vremena, dok su zadržavanja putnika na ulazu u Srbiju između 15 i 30 minuta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Prema njegovim rečima, gužve su očekivane i najavljene i takva će situacija biti svakog vikenda, sve do početka septembra.

- Glavni špic počinje četvrtkom u večernjim časovima, a završava se nedeljom, takođe, u večernjim časovima, da bi početkom radne nedelje zadržavanja bila oko 30 minuta - rekao je Marinko.

Kao glavne razloge višečasovnih zadržavanja, Marinko navodi povratak turista i naših radnika na privremenom radu u inostranstvu sa letovanja i odmora u zemlje zapadne Evrope.

On je apelovao na putnike, pogotovo srpske državljane, da koriste alternativne granične prelaze, u prvom redu Granični prelaz Kelebija, gde se vozila zadržavaju oko 30 minuta.

Granični prelaz Horgoš jedan je od najopterećenijih u zemlji, a godišnje ga pređe oko pet milion putnika.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Gužva na Horgošu: Putnici čekaju četiri sata da pređu granicu

Izvor: Blic, 18.Avg.2013

Trenutna zadržavanja putnika na Graničnom prelazu Horgoš su oko četiri sata, a nadležni očekuju da će se zadržavanja smanjiti do večernjih časova...Radnik carinske ispostave na ovom graničnom prelazu Jovan Marinko rekao je na izlazu iz Srbije zadržavanja putnika su oko četiri sata, s tim...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.