Izvor: B92, 04.Mar.2014, 18:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Zabrinuta zbog statusa Srba u MK"
Beograd -- Slavka Drašković je danas na sastanku sa patrijarhom Irinejem izrazila zabrinutost zbog položaja srpskog naroda u Makedoniji.
Direktorka Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu je sa patrijarhom razgovarala o položaju srpskog naroda u regionu, i izrazila zabrinutost zbog "statusa srpskog naroda i nemogućnosti ispoljavanja verske pripadnosti na način na koji su to Srbi vekovima činili na prostoru današnje Makedonije", navodi se u saopštenju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Draškovićeva je naglasila da je svesna značaja Srpske pravoslavne crkve (SPC) u dijaspori, naročito u prekomorskim državama gde je SPC "stožer organizovanosti i povezivanja naših ljudi".
Patrijarh Irinej istakao je da postoji želja za povezivanjem crkvenoškolskih opština, organizacija i udruženja Srba u rasejanju, uz uzajamno poštovanje i poverenje, u cilju "postizanja jedinstva i spajanja u jedno duhovno telo".
Sagovornici su ocenili da bi bilo vrlo korisno kada bi srpska dijaspora imala svoje predstavnike u Skupštini Srbije, kao i da bi bilo značajno spajanje resora vera i dijaspore u jedno ministarstvo.
Patrijarh Irinej i Kancelarija za dijasporu o Makedoniji
Izvor: Blic, 04.Mar.2014
Direktorka Kancelarije Vlade Srbije za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu Slavka Drašković danas je na sastanku sa patrijarhom Irinejem izrazila zabrinutost zbog položaja srpskog naroda u Makedoniji, saopšteno je iz Kancelarije. ..Ona je sa patrijarhom razgovarala o položaju srpskog naroda...











