Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Feb.2019, 17:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za osobe sa invaliditetom više novca nego lane
Za udruženja i saveze osoba sa invaliditetom ove godine iz budžeta je izdvojeno 270 miliona dinara, što je za 50 miliona više nego lane, izjavio je ministar za rad, zapošljavanje i socijalna pitanja Zoran Đorđević.
On je dodao da su programski konkursi za osobe sa invaliditetom u završnoj fazi i da su održani pregovori sa savezima na koji način i koliko će sredstava kom udruženju pripasti.
Za ovu godinu obezbeđeno je 30 miliona više, rekao je Đorđević >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i dodao da su sredstava za stalni konkurs uvećana za 20 miliona dinara, što ukupno čini da su za osobe sa invaliditetom sredstva u ovoj godini veća za 50 miliona dinara.
Ministarstvu su dostavljena 43 predloga za konkurs sa ukupnim iznosom oko 360 miliona dinara, a odbijeno je devet.
Ministar je pomenuo i da novac koji je dodeljen prošle godine jedno udruženje nije opravdalo, zbog čega će to biti sankcionisano, a novac će morati da se vrati u budžet.
Ove godine, rekao je još ministar, evidencija novca koji bude raspoređen biće dostupna na sajtu ministarstva, kao i evidencija o tome koliko je novca u prošloj godini dobilo koje udruženje.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




