Za 72 sata  9.833

Izvor: B92, 05.Jan.2022, 12:49

Za 72 sata " 9.833

"Od 1. do 3. januara ove godine otkrivena su 9.833 različita saobraćajna prekršaja u kojima je uključeno gotovo 5.000 vozača više u odnosu na isti period 2021."

To je izjavio ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin.

On je za TV Pink rekao da je u prva tri dana 2022. godine 176 vozača odvedeno na trežnjenje, dok su 833 vozača uhvaćena u vožnji pod dejstvom alkohola, kao i 26 ljudi pod dejstvom narkotika. Ministar je rekao da je sprovedena velika akcija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sprečavanja saobraćajnih nesreća i ironično upitao šta još policija treba da uradi da građani ne bi vozili u alkoholisanom stanju ili pod dejstvom narkotika.

Istakao je da je saobraćajna policija iskoristila sve kapacitete u kontroli saobraćaja i da su čak i starešine bile na terenu. Vulin je poručio da uprava saobraćajne policije nastavlja pojačanu kontrolu saobraćaja na svim putnim pravcima u Srbiji.

"Setite se onog crnog vikenda, pokvario nam je svima Novu godinu. Četvoro mrtvih u Novom Pazaru, troje u Valjevu, još dvoje u okolini Požarevca. A skoro sve deca. Još jednom da izrazim saučešće njihovim porodicama, treba i da izrazim saučešće Srbiji, izgubili smo tolike mlade ljude. Mislim da niko nije bio stariji od 25 godina. Nastavićemo da radimo, imaćemo pojačane kontrole saobraćaja", rekao je Vulin.

On je naglasio da jedan od razloga zašto je bilo toliko više vozača u prekršaju jeste to što su na ulice i puteve izvedene i sve starešine.

"U stanici niste mogli da nađete saobraćajnog policajca, bez obzira na njegov rang. Svi su morali da izađu na ulicu i da bar na ovaj način pokušamo nešto da uradimo. Ko zna koliko smo smrti sprečili. Od ovih 833 vozača pod dejstvom alkohola, ko zna koliko bi ubilo nekoga“, poručio je Vulin, navodi se u saopštenju Ministarstva.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.