ZMAJČEKI NEMOĆNI PRED ORLOVIMA: Srbija nadigrala Sloveniju u Ljubljani

Izvor: Kurir, 27.Avg.2015, 20:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija je u dosadašnjem toku priprema odigrala devet pripremnih mečeva i ostvarila osam pobeda

LJUBLJANA  Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila selekciju Slovenije rezultatom 79:70 u prijateljskom meču u Ljubljani.

Ovo je bio deveti prijateljski meč Srbije u okviru priprema za EP, a osma pobeda "orlova".

Srbija i Slovenija odigraće za dva dana prijateljski meč u Banjaluci. Ovo će biti poslednji pripremni meč naše selekcije uoči početka Evropskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prvenstva, koje startuje 5. septembra.

USKORO OPŠIRNIJE...

IV četvrtina

Srbija je zaigrala angažovano u poslednjoj četvrtini, a već u 32. minutu bilo je 61:49 za Srbiju. Zdovc je ponovo morao da traži tajm-aut. Nekoliko minuta kasnije bilo je 66:53. U 35. minutu Slovenija je smanjila na 68:57, a Đorđević je zatražio tajm-aut. Na četiri minuta pre kraja utakmice posle odlične akcije Simonovića Srbija je povela 73:60, a onda je usledila trojka domaćeg tima. Naš tim je pao i igri i na dva minuta pre kraja bilo je 73:67 za Srbiju. Raduljica je pogodio jedno slobodno bacanje za 74:67, a Slovenci su smanjili na 74:69. Teodosić je trojkom na minut pre kraja doneo osetniju prednost Srbiji od 77:69 i time ugasio sve nade Slovenaca za pobedom. Srbija je na kraju slavila sa 79:70

III četvrtina

Slovenija je zaigrala angažovanije na početku treće četvrtine i smanjila vođstvo Srbije na 40:38. Usledili su poeni Raduljice i trojka Bogdanovića za 45:38. U 26. minutu bilo je 47:44 za Srbiju. Naša selekcija je u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 56:49.

II četvrtina

Prvi polčas zaključen, proti Srbiji pa zaostajamo s 33:40, toda pred nami je še 20 min igre! Dajmo, #junaki!

Srbija je za pola minuta u drugoj četvrtini postigla četiri poena, a selektor Slovenije Jurij Zdovc je odmah zatražio tajm-aut. Slovenci su smanjili na 28:26, a onda je usledio tajm-aut Aleksandra Đorđevića. Srbija je povela 30:28, a onda je usledila velika serija "orlova", 40:28. U ovom delu meča briljirali su Bjelica i Bogdanović, ali su Slovenci serijom od 5:0 na poluvreme otišli sa minusom od sedam poena (40:33).

Po prvi četrtini vodi Srbija, z 22:20, a #junaki so blizu! pic.twitter.com/2uOcfFiLYS

Srbija je bolje ušla u meč i već u petom minutu povela 12:5. Slovenija je 7. minutu smanjila na 16:12. Naša selekcija je povela 20:12. Međutim, prvi deo meča završen je vođstvom orlova od 22:20.

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.