Izvor: B92, 22.Avg.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"ZERI": KFOR UHAPSIO CETIRI PRIPADNIKA OVPBM

Pripadnici Kfora na istoku Kosova uhapsili su cetvoricu Albanaca, za koje pristinski mediji na albanskom jeziku tvrde da su pripadnici naoruzanih albanskih grupa na jugu Srbije. Dnevnik "Zeri" u broju od utorka prenosi da je Kfor u Novom Selu kod Kosovske Kamenice uhapsio Sefceta Musliua, Vuljmeta Ibisija, Ljirima Jakupija i jednog Albanca koji nije otkrio svoj identitet. List navodi da su oni pripadnici samozvane Oslobodlicke vojske Preseva, Bujanovca i Medvedje (OVPBM). Uhapseni Musliu je, prema navodima lista, jedan od vodja OVPBM. Nema informacija da li su uhapseni Albanci, nakon saslusanja, pusteni ili zadrzani u pritvoru.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.