Izvor: B92, 22.Avg.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"ZERI": KFOR UHAPSIO CETIRI PRIPADNIKA OVPBM
Pripadnici Kfora na istoku Kosova uhapsili su cetvoricu Albanaca, za koje pristinski mediji na albanskom jeziku tvrde da su pripadnici naoruzanih albanskih grupa na jugu Srbije. Dnevnik "Zeri" u broju od utorka prenosi da je Kfor u Novom Selu kod Kosovske Kamenice uhapsio Sefceta Musliua, Vuljmeta Ibisija, Ljirima Jakupija i jednog Albanca koji nije otkrio svoj identitet. List navodi da su oni pripadnici samozvane Oslobodlicke vojske Preseva, Bujanovca i Medvedje (OVPBM). Uhapseni Musliu je, prema navodima lista, jedan od vodja OVPBM. Nema informacija da li su uhapseni Albanci, nakon saslusanja, pusteni ili zadrzani u pritvoru.




