Izvor: B92, 07.Sep.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZELJKO BOGETIC NAPUSTIO GRUPU G 17
Ekspert Medjunarodnog monetarnog fonda Zeljko Bogetic saopstio je da vise nije clan grupe ekonomista G 17, ocenjujuci da njen koordinator Mladjan Dinkic "direktno radi protiv interesa Crne Gore", prenosi Beta. Bogetic je, u intervjuu najnovijem broju podgorickog nedeljnika "Monitor", rekao da se Dinkic "sve vise eksponira u srpskoj politici, sto je dovelo do odredjenih tenzija u Grupi, jer nije bilo jasno koga on predstavlja u tim politickim aktivnostima". Dinkica isrpsku opozociju on je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << optuzio da pokusavaju da uvuku Crnu Goru u "lakrdiju od saveznih izbora". "Za mene je potvrdilo ono sto, na zalost, vecina grdjana dobro zna - da se takozvana srpska demokratska opozicija jedva razlikuje od vlasti kada je u pitanju Crna Gora i njeno pravo na demokratsko opredeljenje sopstvene buducnosti", rekao je Bogetic. On je kritikovao izvestaj Grupe 17 plus o intervenciji NATO u SRJ "Zavrsni racun", navodeci da se u njemu "sva krivica za razaranje Srbije svaljuje na medjunarodnu zajednicu i prakticno usvaja retorika vladajuce oligarhije o 'nama' i 'njima, odnosno domacim izdajnicima i stranim silama".










