ZAVRŠETAK RADOVA NA ZGRADI NOVOSADSKOG UNIVERZITETA

Izvor: Kurir, 11.Apr.2011, 15:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZAVRŠETAK RADOVA NA ZGRADI NOVOSADSKOG UNIVERZITETA

NOVI SAD - Na Univerzitetu u Novom Sadu svečano je obeležen početak radova na završetku centralne zgrade Univerziteta, za koju su Vlada Srbije i Fond za kapitalna ulaganja Vojvodine obezbedili 5,5 miliona evra.

Izgradnja centralne zgrade Univerziteta počela je pre 17 godina i obuhvata suteren, prizemlje, tri sprata, kao i garaže i dvonamensko sklonište. Rok za završetak radova je 270 dana, a ukupna stambena površina je oko 6.900 kvadratnih metara.

Potpredsednik Vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srbije za evropske integracije Božidar Đelić rekao je na otvaranju radova da je zgrada "dokaz naših teškoća, ali i pokazatelj da smo u stanju da umemo da završimo ono što je prethodna generacija započela".

- Ovim ćemo dokazati da Srbija više ne želi da bude nedovršeni projekat, već da se zna kada nešto počinje i kada se završava i da Univerzitetu u Novom Sadu damo šansu da ide korak dalje - rekao je Đelić i dodao da je veoma bitno što u zgradi neće biti smešten samo Rektorat, već i prateće institucije koje pokazuju integrisanu prirodu Univerziteta i mesto gde se formira novo znanje i daje mogućnost studentima da se zaposle.

Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić rekao je da je ulaganje u nauku i obrazovanje u isto vreme i ulaganje u budućnost i razvoj celog društva.

- Ovo je jedan od najvažnijih objekata čiju izgradnju finansiramo, jer će celom društvu obezbediti bolji prosperitet, budući da će se u njoj nalaziti i institucije koje će se baviti evropskim projektima, energetskom efikasnošću, razvojem nauke i inovacijama - rekao je Pajtić.

U budućoj zgradi Univerziteta biće amfiteatar, višefunkcionalna sala, univerzitetski klub, Centralna biblioteka, Centar za informacione tehnologije, prostorije za rad univerzitetskih službi i kabineti rektorata. Jedan sprat koristiće Vlada Vojvodine za rad različitih agencija, službi i servisa od zajedničkog interesa za razvoj nauke, obrazovanja i međunarodne saradnje u tim oblastima.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.