Izvor: Kurir, 17.Jun.2009, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ZA MALINU IPAK DVA EVRA!
UŽICE - Samo nekoliko dana od početka otkupa cena maline u užičkom i ariljskom kraju skočila je sa jednog evra na - evro i po. Na više hladnjača u okolini Arilja juče su bile istaknute otkupne akontacione cene maline od 135 dinara za prvu klasu. Proizvođači maline iz Udruženja ‘’Vilamet’’ najavljuju da će već od idućeg ponedeljka cena ovog voća ići na 180 do 200 dinara, i to za ‘’griz’’, za drugu klasu, jer kako tvrde, očekuju dolazak otkupljivača sa cisternama, koji će malinu otkupljivati i zatim direktno prodavati zemljama EU, bez posrednika.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.













