Izvor: OkRadio.rs, 14.Apr.2014, 10:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučićeve mere nemaju efekta
Predsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Ljubisav Orbović izjavio je da dodatno oporezivanje plata državnih funkcionera, koje je najavio lider SNS-a Aleksandar Vučić, neće doneti željeni efekat. "Najbolje rešenje bi bilo da se članstvo u Upravnim odborima u jednom vremenskom periodu ne plaća. To bi bila mnogo veća ušteda, po našim proračunima oko 60 miliona evra godišnje", rekao je Orbović za RTS. Prema njegovoj oceni, u slučaju smanjenja plata u javnom sektoru bilo bi pošteno da političari plate najviše, ali treba videti ko su funkcioneri koji bi bili oporezovani i da li će porez plaćati i lokalni zvaničnici. Vučić je ranije najavio je da...














