
Izvor: SrbijaDanas.com, 23.Apr.2021, 11:30
Vučić sutra na otvaranju fabrike "Kyungshin Cable" u Smederevskoj Palanci
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra ceremoniji zvaničnog otvaranja fabrike "Kyungshin Cable" u Smedereskoj Palanci.
Otvaranje fabrike koja se bavi proizvodnjom delova za baterije za električna vozila predviđeno je u 11.00 časova, saopstila je pres služba predsednika.
Korejska kompanija Kyungshin Cable (Kjungšin kejbl) u Smederevskoj Palanci baviće proizvodnjom električnih delova za automobile.
- Bilo je planirano da fabrika počne >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << sa proizvodnjom u avgustu sledeće godine, ali kako sad stvari stoje, to bi se moglo dogoditi pre toga - kaže predsednik Opštine Smederevska Palanka Nikola Vučen.
Radovi na izgradnji fabrike počeli su u maju prošle godine godine i privode se kraju. Fabrika se prostire na 20.000 metara kvadratnih.
Vlasnici kompanije najavili su da će u izgradnju fabrike i opremanje uložiti 25 mil EUR. Planirano je da fabrika u prvoj fazi zapošljava 700, a kad proradi punim kapacitetom 1.000 radnika.
- Ova fabrika je nada ne samo za stotine Palančana i Planjana koji traže posao, već i za budžet opštine Smederevska Palanka, jer će se značajno povećati prihodi od poreza na plate - rekao je predsednik opštine.
Nastavak na SrbijaDanas.com...
Vučić sutra na otvaranju fabrike u Smederevskoj Palanci
Izvor: B92, 23.Apr.2021
Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće sutra ceremoniji zvaničnog otvaranja fabrike Kyungshin Cable u Smedereskoj Palanci...Otvaranje fabrike koja se bavi proizvodnjom delova za baterije za električna vozila predviđeno je u 11.00 časova, saopstila je pres-služba predsednika...