Vučić razgovarao s Juratovićem

Izvor: N1 televizija, 30.Maj.2016, 16:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić razgovarao s Juratovićem

Premijer Aleksandar Vučić razgovarao je sa poslanikom Bundestaga iz redova Socijaldemokratske partije Nemačke, Josipom Juratovićem. Sagovornici su se složili da je očuvanje stabilnosti zapadnog Balkana osnova napretka čitavog regiona, saopšteno je iz Vlade Srbije.

Vučić se zahvalio Juratoviću na njegovom doprinosu unapređenju međusobnog razumevanja i poverenja u srpsko-nemačkim odnosima, kao i na podršci evropskom putu Srbije, saopštila je Vlada Srbije.
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<
Juratović je rekao da se zalaže da Zapadni Balkan ostane u fokusu nemačke spoljne politike. On je pozitivno ocenio doprinos premijera Vučića unapređenju odnosa u regionu, izrazivši zadovoljstvo zbog realizacije ideje o uspostavljanju Regionalne kancelarije za saradnju mladih na Zapadnom Balkanu.

Vučić je u razgovoru s Juratovićem izrazio zahvalnost nemačkoj kancelarki Angeli Merkel na inicijativi za pokretanje Berlinskog procesa kao izuzetno značajnom za saradnju i stabilnost u regionu.

Sastanku je prisustvovao i ambasador Nemačke u Beogradu Aksel Ditman.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.