Vučić poručio Zagrebu: Neću da se izvinjavam

Izvor: RTS, 11.Sep.2019, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić poručio Zagrebu: Neću da se izvinjavam

Predsednik Aleksandar Vučić rekao je, povodom najnovijih tenzija u odnosima sa Hrvatskom, da ne želi da se izvinjava zato što "oni misle da je njihova nasušna politička potreba da se Srbi izvinjavaju".
Predsednik je na konferenciji za medije sa predsednikom Češke Milošem Zemanom rekao da je uvek želeo i da će želeti bolju saradnju sa Hrvatskom.
"Ne tražim ni od koga da nas voli, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nikoga neću za to da molim, i neću da se izvinjavam zato što oni misle da je njihova nasušna politička potreba da se Srbi izvinjavaju. Vreme kad su Srbi sebe dobrovoljno ponižavali i molili za lepu reč da je dobiju od nekog od stranih predstavnnika je prošlo", istakao je predsednik.
Poručio je da Hrvatska može da radi "šta joj je volja", napominjući da će politiku Srbije voditi građani Srbije.
"Oni bi želeli da smanje odnose, i da se neko ne šeta. Ja se vrlo retko šetam, retko se šetam bilo gde, nisam ni pokretan ni atletičar, nisam ni kao Zoran Đorđević ni kao Siniša Mali, ne šetka mi se nigde, ne idem na more u Hrvatsku, niti sam išao od raspada Jugosalvije niti planiram da idem, čak sam to rekao i fejk Milanoviću kad su me komičari nameštali", navodi Vučić.
Hrvatska je, kaže, za Srbiju uradila jednu dobru stvar – učinila je da se Beograd preorijentiše na saobraćajne pravce ka Budimpešti.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.