Vučić obećao pomoć BiH u zaprašivanju komaraca

Izvor: Vesti-online.com, 24.Maj.2014, 00:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić obećao pomoć BiH u zaprašivanju komaraca

Predsedavajući Saveta ministara BiH Vjekoslav Bevanda razgovarao je telefonom s premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem o saradnji i koordinaciji dve zemlje u zaprašivanju poplavljenih područja kako bi se sprečilo širenje komaraca koji su najčešći prenosioci zaraznih bolesti.

Sneg, poplave ili komarci premijeru ne predstavljaju problem: Aleksandar Vučić 

 

Bevanda je zatražio od premijera Vučića pomoć Srbije u hitnom rešavanju ovog problema.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />
 

Vučić je informisao Bevandu da Srbija raspolaže s nekoliko aviona opremljenih savremenim uređajima i rekao da će rado pomoći Bosni i Hercegovini da se ovaj problem što pre reši.

 

Trenutno stručni timovi vrše procene o veličini područja koje je potrebno zaprašiti i očekuje se da operacija zaprašivanja poplavljenih područja iz vazduha krene u roku od tri do pet dana, saopšteno je iz Saveta ministara BiH.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.