Vučić i Pupovac: Ukloniti opterećenja i tenzije

Izvor: NoviMagazin.rs, 23.Avg.2016, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić i Pupovac: Ukloniti opterećenja i tenzije

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Srpskog narodnog veća u Hrvatskoj Miloradom Pupovcem konstatovali su danas potrebu da se otklone opterećenja i tenzije u komunikaciji između Beograda i Zagreba.

Premijer Vučić je u razgovoru sa Pupovcem u Beogradu istakao opredeljenje Vlade Srbije, kao i svoje lično, da se sva sporna pitanja u odnosima dveju država rešavaju međudržavnim dijalogom, uz uvažavanje argumenata obeju strana, bez javnih konfrontacija. >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs <<

Pupovac je zahvalio premijeru Vučiću na takvom opredeljenju i preneo mu podršku srpske zajednice u Hrvatskoj za smirivanje prisutnih javnih tenzija.

Takođe je izrazio podršku spremnosti srpskog premijera da se u što skorije vreme sastane sa hrvatskim zvaničnicima, istakavši političku važnost i dobrobit koju je imao njegov nedavni susret i razgovor sa predsednicom Republike Hrvatske Kolindom Grabar Kitarović o pitanjima položaja nacionalnih manjina - Srba u Hrvatskoj i Hrvata u Srbiji.

Nastavak na NoviMagazin.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.