Vučić i Kirbi: Važna poseta KiM

Izvor: B92, 15.Jan.2015, 12:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić i Kirbi: Važna poseta KiM

Premijer Aleksandar Vučić i ambasador SAD u Srbiji Majkl Kirbi naglasili su važnost evropskog puta Srbije i briselskog dijaloga za napredak na tom putu.

Na sastanku u Beogradu oni su saglasili da je jučerašnja poseta premijera Kosovu imala izuzetan značaj, saopštila je Vlada.

U saopštenju posle sastanka Vučića i Kirbija navodi se da su razgovarali o nekoliko tema koje se tiču budućnosti Srbije, posebno ekonomske.

Kirbi je rekao da SAD podržavaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << napore koje Vlada Srbije ulaže da unapredi finansijsku situaciju i daju podršku borbi protiv sive ekonomije, piše u saopštenju.

Vučić i Kirbi razgovarali su o stranim investicijama, posebno američkih kompanija "Esmark" i "Delfi" i kako one mogu da pomognu da se zadrže stara i otvore nova radna mesta u Srbiji.

Istaknuta je važnost uloge Srbije za regionalnu stabilnost, posebno Bosne i Hercegovine, piše u saopštenju.

Predsednik Vlade Srbije i ambasador SAD razgovarali su i o prošlonedeljnim terorističkim napadima u Francuskoj.

Saglasili su se da je potreban zajednički rad na borbi protiv terorizma i da Srbija ima ključnu ulogu u borbi protiv terorizma i stranih boraca u regionu, ali i šire.

Ambasador Kirbi uručio je Vučiću ličnu novogodišnju i božićnu čestitku Baraka Obame, piše u saopštenju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.