Vučić i Danko saradnji, regionu, evrointegracijama

Izvor: B92, 07.Jun.2018, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić i Danko saradnji, regionu, evrointegracijama

Beograd -- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas sa predsednikom Narodne skupštine Slovačke Republike Andrejom Dankom.

Oni su raygovarali o bilateralnim odnosima, regionalnoj situaciji i evrointegracijama.

Predsednik Vučić je konstatovao da su bilateralni odnosi Srbije i Slovačke veoma dobri i prijateljski, ne samo zbog toga što Slovačka ne priznaje jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, već i zbog iskrenog bratstva srpskog i slovačkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << naroda, čijih više od 50.000 pripadnika živi u Srbiji.

Predsednik slovačkog parlamenta zahvalio je na brizi koju srpska država pokazuje za prava slovačke nacionalne manjine i očuvanje slovačkog jezika i kulture. On je istakao da sa pažnjom prati kako se predsednik Vučić bori za nezavisnost Srbije i najviše interese srpskog naroda.

Vučić je sa gostom iz Bratislave podelio brigu zbog učestalih napada na Srbe na Kosmetu i rekao da je zbog mira i stabilnosti važno da se nastave razgovori u Briselu u pokušaju da se postigne kompromis s Prištinom.

On je zahvalio Slovačkoj i za podršku na evropskom putu, a Danko je poručio da će Slovačka nastaviti da snažno podržava proširenje Evropske unije, a pre svega evrointegracije Srbije, za koju smatra da bi trebalo da bude medju prvima primljena u EU.

On je izrazio spremnost Slovačke da sa Srbijom podeli iskustva iz procesa evrointegracija.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.