Izvor: Mondo, 16.Jul.2016, 10:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Vojno-policijske snage za emigrante
Srbija će napraviti zajedničke vojno-policijske čiji bi zadatak bio da povećaju bezbednost Srbije zbog narastajuće emigrantske krize i terorističkih pretnji u Evropi.
Foto: Tanjug, Dragan Kujundžić
Događaji u Turskoj, emigrantska kriza i njene posledice na bezbednost, pravni poredak i ekonomsku budućnost Srbije, kao i situacija u regionu terorizam bile su teme sednice Biroa za bezbednost, saopštio je na konferenciji za štampu posel sednice tehnički premijer >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Aleksandar Vučić, inače šef Biroa.
Zbog opasnosti od povečanog krijumčarenja ljudi preko teritorije Srbije, uz saglasnost predsednika Republike, Biro je jednoglasno predložio da se, u skladu sa Članom 39 Zakona o odbrani, formiraju zajedničke snage vojske i policije, koje će zaštititi granice od ilegalnih emigranata i aktivnosti krijumčara, rekao je Vučić.













