
Izvor: N1 televizija, 01.Avg.2016, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Uputio sam pismo evropskim zvaničnicima zbog Hrvatske
Mandatar za sastav nove Vlade Aleksandar Vučić kaže da je uputio pismo evropskim zvaničnicima u kojima ukazuje "na situaciju u regionu", i da očekuje reakciju EU.
"U kasnim poslepodnevnim satima uputio sam pismo Žan Klod Junkeru, uputio sam pismo Frederiki Mogerini, komesaru za proširenje Johanesu Hanu, predsedniku Evropskog parlamenta u kojem sa ukazao na situaciju u regionu, na neophodnost sačuvanja mira i stabilnosti, na to sa čim smo se sve suočavali u prethodnom periodu, >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << rekao je mandatar Aleksandar Vučić nakon sednice Predsedništva SNS.
Samo još nedostaje da Glavašu dignu spomenik za života, rekao je Vučić.
Postoji bezbroj stvari koje govore o tome kako se u Hrvatskoj vodi jedna ogoljena antisrpska poltika, kaže Vučić.
"Sa tim pismom upoznao sam i Jadranku Joksimović, Nikolu Selakovića i ministra inostranih poslova Ivicu Dačića", rekao je Vučić.
Vučić je rekao da je ovo pismo kojim je ukazano EU da "kada krenete sa izložbom o Stepincu, neće se završiti na izložbi o Stepincu".
"Najprljavije uvrede bez činjenica"
Vučić je rekao da ništa više ne traži nego da Srbiju ostave na miru, a oni mogu da uživaju u "crnim košuljama".
Ne postoji cena po kojoj ćemo reći da je (Miro) Barišić heroj, rekao je Vučić.
"Šta smo mi naopako uradili? Šta smo napravili? Najprljavije uvrede bez činjenica. Na sve to ćemo da ćutimo, ali nećemo da prećutimo na podizanje spomenika teroristima. Srbija se pobunila i protiv terorizma i fašizma", kaže Vučić.
Mandatar je rekao da će pokazati da Srbija želi najbolje odnose sa Hrvatima "ma gde da žive".
"Srbija ništa loše nije uradila Hrvatskoj. Kod nas nećete videti crnokošuljaše kako se postrojavaju na Trgu. Takve bitange bismo odmah pohapsili", kaže Vučić.
On je rekao da zanima koji "genije" je smislio da Mira Barišića proglasi za heroja, a da je tek "sprdnja" ono što se desilo sa Glavašem.
"Nadam se da to nisu vrednosti EU. I siguran sam da nisu", kaže Vučić i dodaje "sram vas bilo koga štitite sve".
Predsedništvo SNS održalo je sednicu iza zatvorenih vrata, koja je počela u 16 časova. Posle nje nije bilo izjava novinarima.
Sednici su prisustvovali lider SNS Aleksandar Vučić i funkcioneri Nebojša Stefanović, Nikola Selaković, Zlatibor Lončar, Zoran Babić, Zorana Mihajlović, Milenko Jovanov, Goran Knežević, Marija Obradović, Željko Sertić, Bratislav Gašić i Dejan Đurđević.
Zorana Mihajlović izjavila je ranije danas da će tema sednice biti nova Vlada Srbije, ali i odnosi Srbije sa Hrvatskom.
Potpredsednik SNS Miloš Vučević zatražio je pre dva dana od Vučića da zakaže hitnu sednicu predsedštva SNS, zbog izjave člana predsedništva BiH Bakira Izetbegovića da on u Novi Pazar dolazi isto kao Vučić u Banjaluku, kao i zbog drugih događaja u regionu tokom proteklih dana.