Izvor: Press, 15.Feb.2015, 17:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Srbija gleda u budućnost
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, posle susreta sa hrvatskom ministarskom spoljnih i evrospkih poslova Vesnom Pusić, da Srbija želi dobre odnose sa Hrvatskom i da gleda u budućnost.
Vučić je novinarima rekao da se danas na kratko susreo i sa premijerom Hrvatske Zoranom Milanovićem.
Prema rečima premijera Srbije, sa šeficom hrvatske diplomatije je razgovarao o nerešenim >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << ptanjima, pre svega o budućnosti i o tome kako dve države mogu da sarađuju, pomognu jedna drugoj, obogate ekonomsku i političku saradnju.
“Zadovolljni smo i zahvalni jer nam se čini da je i Hrvatska po tom pitanju okrenuta ka budućnosti. Srbija svakako jeste”, kazao je Vučić i podvukao, kao i da isto govori kako u Zagrebu, tako i Beogradu.
On je rekao da će razgovor sa ministarskom Pusić dovesti do konkretnih rezultata navodeći da svaki susret donesi određene rezultate i pomak u odnosima dve zemlje.
Vučić je dodao i da je zahvalan na srdačnoj dobrodošlici.
Novinarima se u obratila i Pusićeva koja je zahvalila srpskom premijeru što je prisustvovao inauguraciji nove predsednice Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i istakla da je sa Vučićem razgovarala o preostalim pitanjima koje treba rešiti, kao i saradnji dve države, pre svega na evropskim projektima prekorganične saradnje i projektima koje podržava EU.
Prema njenim rečima, razgovarali su i o napretku Srbije u evropskim integracijama, i onome što predstoji u bilateralnim, ekonomskim i političkim odnosima dve zemlje.
Vučić sa predsjednicom Hrvatske
Izvor: Nezavisne Novine, 15.Feb.2015
ZAGREB - Premijer Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa hvatskom predsjednicom Kolindom Grabar-Kitarović. Premijer Srbije prisustvovao je inauguraciji Grabar-Kitarovićeve, a imao je sastanak i sa hrvatskom ministarkom spoljnih i evropskih poslova Vesnom Pusić te se susreo i sa hrvatskim kolegom,...







