Izvor: Mondo, 23.Nov.2012, 15:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić Norvežanima: Dođite popravljamo se
Srbija će zakonima o javnim nabavkama, javnim preduzećima, kao i žestokom borbom protiv korupcije poboljšati investicioni ambijent, kaže prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.
Potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić istakao je danas da Norveška predstavlja najvećeg stranog investitora u srpskoj privredi i da će Srbija novim setom zakona poboljšati investicioni ambijent.
On je tokom sastanka sa članovima stalnog Komiteta >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << za spoljne poslove i odbranu norveškog Parlamenta, koje je predvodila Ane Marije Eriksen Sereide, pozvao norvešku vladu i privatne kompanije da ulažu u Srbiju, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Sereide je naglasila da Norvešku i Srbiju vezuju tradicionalno dobri odnosi i izrazila uverenje da političke i ekonomske veze dve zemlje mogu i moraju biti na još višem nivou.
Vučić se danas sastao i sa ministarkom odbrane Kraljevine Norveške Anom Grete Strom Erikson sa kojom je razgovarao o unapređenju saradnje.
"Srbija, poštujući svoj Ustav i skupštinsku deklaraciju, neće ulaziti u NATO ili bilo koji drugi vojni savez, ali će kroz program Partnerstvo za mir, nastaviti dalju modernizaciju i profesionalizaciju oružanih snaga, kao i unapređenje i razvoj operativnih i funkcionalnih sposobnosti Vojske Srbije", rekao je Vučić.
Vučić je istakao da je jedan od prioriteta Ministarstva odbrane razvoj bilateralnih odnosa sa Norveškom koja je pružila veliku pomoć Vojsci Srbije u sprovođenju reformi sistema odbrane i vojnog obrazovanja, kao i velikom broju realizovanih donacija u proteklom periodu.
On je tokom posete položio venac na groblju Vestre Gravlund Jugoslovenima umrlim tokom internacije u Drugom svetskom ratu.
U večernjim satima ministar Vučić će se sastati i sa ministrom spoljnih poslova Norveške Espenom Bartom Eideom.
(Fonet, foto: Beta/Saša Đorđević)
Vučić pozvao Norvežane da ulažu u Srbiju
Izvor: Kurir, 23.Nov.2012
Vicepremijer istakao da Norveška danas predstavlja najvećeg stranog investitora u srpskoj privredi..BEOGRAD - Prvi potpredsednik vlade i ministar odbrane Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Oslu s članovima Stalnog komiteta norveškog parlamenta koje je predvodila predsednica Ine Mari Eriksen...









