Izvor: RTS, 15.Feb.2014, 11:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Moraće da se menjaju stvari u "Srbijagasu"
Neke stvari u poslovanju "Srbijagasa" i drugih državnih preduzeća moraće da se menjaju u budućnost, rekao lider naprednjaka Aleksandar Vučić. Najvažniji cilj je ozdravljenje ekonomije, otvaranje perspektive za mlade i sve građane Srbije, poručio Vučić u Merošini.
Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izjavio je danas da će neke stvari u poslovanju "Srbijagasa" i drugih državnih preduzeća morati da se menjaju u budućnosti.
"Ne želim nikoga >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pojedinačno da kritikujem, ali je važno da ljudi znaju da moramo da se ponašamo odgovorno, ozbiljno i da ni na koji način ne pokazujemo ljudima bahatost i osionost", rekao je Vučić u Merošini.
Vučić je, na dobacivanje "koliko Srbija ima Dušana Bajatovića", rekao da oni koji u Srbiji u državnim preduzećima misle da je normalno da imaju ogromne plate - dodajući da ne misli samo na Bajatovića već i na druge, očigledno ne razumeju narod ni njihove probleme.
"Mi iz krize možemo da izađemo samo ako se budemo razumeli i znali šta je to što moramo da uradimo", rekao je lider SNS.
Vučić je dodao da u Srbiji ima oko 150 preduzeća u restrukturiranju, da neka od njih rade i država ih pomaže, a da neka ne rade ništa, kao i da ima preduzeća koja "krvare" i odnose državi novac.
"Imamo velike probleme, ali ponosan sam što smo blizu rešenja za FAP, koji je 20 godina tavorio. Ponosan sam što smo pronašli rešenje za zemunski 'Ikarbus' i za mnoge druge firme", rekao je Vučić i poručio da će se boriti da niko ne ostane bez posla.
Ozdravljenje ekonomije najvažniji cilj
Vučić je izjavio je da je najvažniji cilj ozdravljenje ekonomije, otvaranje perspektive za mlade i sve građane Srbije i podvukao da je za to potrebno da svim snagama krenemo u reforme.
Lider SNS-a je, u obraćanju meštanima Merošine, u nastavku izborne kampanje koja je u petak počela velikim mitingom u Nišu, rekao da je došao ne da im obećava med i mleko, već da im kaže da će biti teško, ali da je uveren da svi zajedno, uloženim naporima, možemo sebi da napravimo pristojnu i normalnu zemlju.
On je podsetio da je juče završena izgradnja pogona fabrike "Džonson elektrik", rekavši da je to veliki uspeh i dobar signal investitorima, ali da nam je potrebno još desetak takvih investicija, kako bi se podigao niški region, ali i još puno takvih po celoj Srbiji.
Lider SNS je naveo da se i pored teških uslova u zemlji postižu rezultati, ističući kao primer pored "Džonson elektrika" i "Ikarbus" i saradnju s nemačkim "Mercedesom", zatim pronalaženje partnera za FAP iz Priboja.
Vučić je naveo da postoje tri oblasti na koje će se država koncentrisati i ulagati, a to je automobilska industrija, koja se, kako je naveo, pokazala i vitalnom i važnom. On je, kao drugu oblast, naveo poljoprivredu, za koju je rekao da će biti mnogo više ulaganja, odnosno uloženog novca koji će se usmeriti u javni sektor.
Prema njegovima rečima, tu je i privatno preduzetništvo, gde će se takođe uštedama države omogućiti sredstva kako bi se njima pomoglo i privatno preduzetništvo razvijalo.
Vučić se osvrnuo i na borbu protiv korupcije i kriminala, rekavši da od te borbe niko neće biti pošteđen i da ga ne zanima ko čiju stranačku knjizicu ima.
"Imate poštene i imate lopove. Ti ljudi se razlikuju po tome", poručio je Vučić.
Vučić: Ne obećavam med i mleko građanima!
Izvor: Telegraf.rs, 15.Feb.2014
- Najvažniji cilj ozdravljenje ekonomije, otvaranje perspektive za mlade i sve građane Srbije - kaže lider SNS-a
VUČIĆ U MEROŠINI: Biće teško, ali ćemo napraviti pristojnu zemlju
Izvor: Kurir, 15.Feb.2014
Neke stvari u Srbijagasu moraće da se menjaju, poručio lider SNS na dobacivanje koliko Srbija ima Dušana Bajatovića..MEROŠINA - Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić je izjavio danas da će neke stvari u poslovanju "Srbijagasa" i drugih državnih preduzeća morati da se menjaju u...










