Vučić: Država će zaštititi svoje građane

Izvor: RTS, 17.Okt.2014, 15:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Država će zaštititi svoje građane

Povodom napada na pekare čiji su vlasnici Albanci, premijer Srbije Aleksandar Vučić kaže ekskluzivno za RTS da imovina svakog građanina Srbije mora da bude zaštićena, kao i da će nadležni organi u tim slučajevima oštro reagovati.

"Mi ne smemo da se ponašamo onako kako su albanski provokatori ponašali one večeri i pokušali da izazovu incident i zapale celu Srbiju i unesu nestabilnost u regionu", rekao je Vučić ekskluzivno za RTS.

Premijer je istakao da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je obaveza Srbije da svima garantuje bezbednost. "U pitanju su naši građani koji rade i redovno plaćaju porez, i mi ćemo im garantovati punu sigurnost", istakao je Vučić.

"Pozivamo sve da nikakve akte protiv njih ne čine jer to su kriminalni akti i država će reagovati tako što će zaštititi svoje građane", rekao je premijer.

Vučić je ocenio su da oni koji su palili albanske pekare, napravili istu štetu i osramotili Srbiju kao što su Albanci, koji su na utakmici organizovali incident sa dronom, osramotili Albaniju.

Isitiče da te večeri u Humskoj nije osramoćena Srbija, niti je ukaljan njen obraz.

"Ni kriminalne akte, ni kaljanje obraza Srbije nećemo da dozvolimo. Mi nismo varvari ni divljaci, ako neki drugi ponekad i jesu, i naše je da se pomanašamo odgovornije, ozbiljnije i kako se ponašaju u celom civilizvanom svetu", naveo je Vučić.

Dodao je da se sada zna više o incidentu sa dronom koji je nosio zastavu sa mapom takozvane "Velike Albanije", na fudbalskoj utakmici Srbija – Albanija.

"Zna se više, zna se i kad su lica ušla u zemlju, ko se sa kim dogovarao i plašim se da mnogi u zemlji iz koje stižu veoma čudne optužbe na račun Srbije, neće biti mnogo srećni kada budu videli rezultate istrage", rekao je Vučić.

"I domaću javnosti i međunarodne faktore veoma brzo ćemo suočiti sa nepobitnim činjenicama kako i na koji način je to zaverenički veoma ozbiljno, dugo pripremano i napravljeno kako bi se Srbije ponozila i kako bi došlo do nestabilnosti u Srbiji", naveo je pšremijer.

Prema njegovim rečima, sada ima mnogo više podataka o događaju, istraga veoma dobro napreduje i slučaj će biti rešen.

Na pitanje da li će incident na utakmici uticati na posetu albanskog premijera Edija Rame Beogradu, Vučić je ocenio da će "svakako uticati" i istakao da će za vikend doneti odluku o tome da li će do susreta uopšte doći.

"Atmosfera je drugačija, ne razumem izjave albanskih zvaničnika i ponašanje albanskih zvaničnika u kojima se prave da nisu ništa videli, da ne znaju o čemu se radi, jer sve što je krenulo da se dešava, krenulo je posle te sramne zastave Velike Albanije", istakao je Vučić.

Ako je budućnost Srbije u Evropi sa Velikom Albanijom, kaže Vučić, onda u takvu budunost ne želi da veruje.

"Želim da verujem u Evropu u kojoj žive zajedinčki uređene zemlje, narodi koji poštuju jedni druge, a Velika Albanija i nije baš neka evropska ideja", ocenio je premijer.

O Putinovoj poseti

Govoreći o poseti predsednika Rusije Vladimira Putina Beogradu, Vučić je rekao da je najvažnije da Srbija iskoristi prilike koje joj se posle Putinove posete pružaju.

"Sada je najvažnije da uradimo ono što mnogi zovu 'follow up'. Juče je bio za naš narod lep dan - ta parada, ljudi su videli oružje i oruđe naše vosjke i svima je to prijalo, ali sada treba da iskoristimo ono na čemu smo radili. To jest, na nama je sada mnogo posla da se organizujemo i iskoristimo ono što smo se dogovorili", rekao je premijer.

Kako kaže, dobili smo priliku da određeni broj vozila "Fijata" može da se izveze u Rusiju, o čemu će se dogovoriti na mešovitom komitetu.

"Lista roba je proširena i na nove određene vrste sireva i ukoliko to realizujemo, predsednik Putin je rekao da očekuje da je moguće da će izvoz poljoprivrednih proizvoda, oko toga je juče u izjavama i izveštajima medija bilo nerazumevanja, porasti sa 130 na 500 miliona dolara", istakao je Vučić.

Srpski premijer je i sadašnju saradnju sa Rusijom ocenio kao uspešnu i dodao da je na nama sada da se organizujemo kako bismo ostvarili postignute dogovore i posetu predsednika Putina učinili uspešnom.

Nastavak na RTS...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vučić: Ne smemo biti provokatori, štitimo svakog građanina Srbije

Izvor: Blic, 17.Okt.2014

Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, povodom napada na pekare čiju su vlasnici Albanci, da imovina svakog građanina Srbije mora da bude zaštićena, kao i da će nadležni organi u tim slučajevima oštro reagovati...- Mi ne smemo da se ponašamo kao albanski provokatori koji su one večeri...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.