Izvor: RTS, 07.Jan.2023, 20:01

Vremenska prognoza 8. januar

Još sutra smo pod uticajem ovog umereno toplog vazduha. Jutarnja temperatura od -4 do 4 stepena, najviša dnevna od 7 do 15 stepeni, najtoplije će biti na zapadu zemlje.
 
Prognoza vremena, upozorenje i verovatnoća ostvarenja opasne pojave
(Izvor: RHMZ)

08.01.2023. Nedelja: 
Ujutro mestimično magla i niska oblačnost, koja će se po kotlinama i u Vojvodini zadržati pre podne, a u Timočkoj Krajini veći deo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dana. U ostalim krajevima pretežno sunčano. Vetar slab i umeren, južni i jugoistočni, krajem dana na planinama i u košavskom području u pojačanju. Najniža temperatura od -4 do 4, a najviša od 7 po pojedinim kotlinama i u Timočkoj Krajini do 15 stepeni na zapadu Srbije. Upozorenje MAGLA - Horizontalna vidljivost < 200m, verovatnoća 90%.
09.01.2023. Ponedeljak: Pre podne naoblačenje, od sredine dana sa kišom. Krajem dana na planinama prelazak kiše u sneg. Vetar slab i umeren, u košavskom području i na planinama jak i olujni, južni i jugoistočni. Najniža temperatura od -2 do 7, a najviša od 5 u Timočkoj Krajini do 14 stepeni u zapadnoj Srbiji. Upozorenje: Udari vetra > 24 m/s , verovatnoća 90%.
10.01.2023. Utorak: Oblačno sa kišom, a više padavina se očekuje u zapadnim i severozapadnim krajevima. Na planinama sa snegom, a uveče i u toku noći kiša će preći u sneg i u nižim predelima južne i jugoistočne Srbije uz stvaranje snežnog pokrivača. Vetar umeren i jak, severozapadni. Najniža temperatura od 1 do 6, a najviša od 5 do 8 stepeni. Upozorenje: Sneg, formiranje / povećanje snežnog pokrivača ≥ 15cm za 12 h (iznad 1000 m), verovatnoća 90%, količina padavina veća od 20 l/m² za 12 h, verovatnoća 80%
11.01.2023. Sreda: Suvo uz postepeno smanjenje oblačnosti, samo na jugoistoku ujutro i pre podne sa mešovitim padavinama (kišom i snegom). Vetar slab i umeren severozapadni. Najniža temperatura od 0 do 4, a najviša od 3 do 9 stepeni. Upozorenje: Sneg, formiranje manjeg snežnog pokrivača, verovatnoća 80%
Prognoza vremena za narednih pet dana (od 12.01.2023. do 16.01.2023.)
U četvrtak ujutro i pre podnena severoistoku kratkotrajna kiša, posle podne u svim krajevima delimično razvedravanje. U petak suvo, a nova prolazna naoblačenja sa kišom očekuju se za vikend (14. i 15.01), a u subotu (14.01.) u košavskom području ponovo će duvati pojačan jugoistočni vetar.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Danas pretežno sunčano

Izvor: Beta, 08.Jan.2023, 02:19

U Srbiji će danas posle jutarnje magle biti pretežno sunčano, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.Vetar će biti slab i umeren, južni i jugoistočni, krajem dana na planinama i u košavskom području u pojačanju. Najniža temperatura biće od minus četiri stepena do četiri, a najviša...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.