Izvor: Nezavisne Novine, 12.Apr.2018, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vraćene potjernice za pripadnicima OVK
BEOGRAD - Potjernice za bivšim pripadnicima OVK koje je izdala Srbija vraćene su u sistem Interpola, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović.
Stefanović je napomenuo da su izuzetak potjernice za Ramušom Haradinajem i Hašimom Tačijem, koje su vraćene u sistem, ali neće biti vidljive u narednom periodu.
On je naveo da je to rezultat jučerašnjih razgovora direktora Policije Srbije Rebića u sjedištu Interpola u Lionu i diplomatskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << napora Srbije.
"Insistirali smo da se poternice koje su izdali srpski sudovi vrate u sistem i one su vraćene, sa izuzetkom Ramuša Haradinaja i Hašima Tačija, koji su u sistemu, ali te poternice u nekom narednom periodu neće biti vidljive", rekao je Stefanović.
On je poručio da će Srbija nastaviti da insistira na punom poštovanju međunarodnog prava.
"Srbija insistira da, kada kao i svaka druga zemlja podigne optužnicu protiv nekoga, Interpol to poštuje i da se to pravo zasnovano na međunarodnim propisima poštuje", dodao je Stefanović.
Nastavak na Nezavisne Novine...









