Vozači, oprez, moguć led na putevima

Izvor: B92, 06.Jan.2016, 21:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Vozači, oprez, moguć led na putevima"

Beograd -- Zbog vlažnih kolovoza i pojave niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, moguće je stvaranje poledice, upozoravaju iz "Puteva Srbije".

Oni zbog toga apeluju na vozače da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu i budu maksimalno oprezni u vožnji.

U saopštenju "Puteva Srbije" se navodi i savet vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put, a da, ukoliko se odluče na putovanje, treba da voze zaista oprezno i pažljivo.

Na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << najopterećenijim putnim pravcima prvog prioriteta i auto-putevima snega nema, ali su kolovozi vlažni, pa se preporučuje oprezna vožnja.

Na ostalim putnim pravcima prvog prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, a snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Kolubare, Novog Pazara, Zaječara i Ivanjice.

Na državnim putevima drugog prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju do pet centimetara na teritoriji Vranja, Niša, Mačve, Kosova, Novog Pazara, Zaječara, Kruševca, Užica, Ivanjice, Čačka i Beograda .

Na ostalim putnim pravcima trećeg prioriteta kolovozi su vlažni u nižim predelima, snega ima mestimično u raskvašenom stanju na teritoriji Vranja, Niša, Mačve, Novog Pazara, Zaječara, Kruševca, Užica, Požege, Ivanjice, Čačka i Beograda.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.