Vojni robot kakvog još niste videli!

Izvor: Vesti-online.com, 29.Mar.2012, 17:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vojni robot kakvog još niste videli!

Firma iz SAD-a koja se bavi robotikom predstavila je svoje najnovije dostignuće - robota koji je u stanju da skoči i do 10 metara u vazduh.

Robot je nazvan Peščana buva. Možda podseća na igračku na daljinsko upravljanje, ali se zapravo radi o modelu za izviđanje terena, kojeg firma Boston Dinamiks radi za američku vojsku.

Robot je težak pet kilograma i da bi leteo u kompaniji su razvili poseban mehanizam, pored standardnog pogona na točkove, prenosi Telegraph.

Robot u sebi ima ugrađen i stabilizacijski sistem, koji ga drži poravnatim sa tlom tokom skoka, a to pomaže i u što kvalitetnijem video linku, koji upravljač dobija iz robota.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.