Voda se povlači iz naselja

Izvor: IstocnoSarajevo.net, 13.Dec.2010, 14:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Voda se povlači iz naselja

U naseljima Bakračić, Triješnica, Budžak, Rudine i Dijelovi, u bijeljinskoj mjesnoj zajednici Dvorovi, nivo vode opao je za 30 centimetara, a u opadanju je i u Popovom i Petrovom polju, te u opštini Nevesinje, kao i na svim mjernim tačkama na rijeci Savi, saopšteno je jutros iz Civilne zaštite RS. Pod vodom je još oko 50 kuća u bijeljinskim naseljima Bakračići, Rudine i Budžak.

Civilna zaštita RS apelovala je da se, ako je moguće, ubrza nabavka aparata za isušivanje objekata >> Pročitaj celu vest na sajtu IstocnoSarajevo.net << koji su bili poplavljeni.

Situacija na nasipu na crpnoj stanici Topolovac je stabilna, a radovi će biti nastavljeni do završetka sanacije nasipa.

Uredno je snabdijevanje električnom energijom i vodom za piće bijeljinskih naselja zahvaćenih poplavama, ali se iz preventivnih razloga flaširana voda za piće dostavlja stanovnicima mjesnih zajednica Kriva Bara i Trnjaci.

Prikupljanje i zakopavanje leševa životinja sa područja sa kojih se voda ranije povukla radi se po prijavi, a provode se i higijensko-epidemiološke mjere.

Na provođenju ovih mjera u mjesnim zajednicama Kriva Bara, Dazdarevo, Triješnica, Centar-Dvorovi, Popovi i na objektima Etno sela "Stanišići" trenutno je angažovano 25 timova sa ukupno 70 ljudi.

U mjesnim zajednicama Amajlije, Dazdarevo, Kriva Bara i Trnjaci i danas se nastavlja odvoženje smeća, naplavina i drugog otpada, a na ovom zadatku angažovan je i mašinski tim Civilne zaštite RS.

Danas se nastavlja popisivanje kuća koje su bile pod vodom.

U opštini Foča nastavljeno je čišćenje podrumskih i prizemnih prostorija koje su bile poplavljene, dok će u opštini Novo Goražde biti nastavljena podjela humanitarne pomoći iz rezervi Direkcije za robne rezerve RS.

U trebinjskom selu Orašje i dalje dežuraju ekipe civilne zaštite, koje pomažu ugroženom stanovništvu, a i dalje su neprohodni lokalni putevi za sela Uvjeća i Velja gora.

U mjesnim zajednicama Biograd i Grabovica nivo vode je u posljednja 24 časa opao za 90 centimetara, ali ekipe za dezinfekciju najvjerovatnije neće moći da nastave sa dezinfekcijom zbog snijega koji je sinoć pao.
 
Izvor:Srna

Nastavak na IstocnoSarajevo.net...



Povezane vesti

Voda se povlači

Izvor: RSplaneta.com, 13.Dec.2010

U naseljima Bakračić, Triješnica, Budžak, Rudine i Dijelovi, u bijeljinskoj mjesnoj zajednici Dvorovi, nivo vode opao je za 30 centimetara, a u opadanju je i u Popovom i Petrovom polju, te u opštini Nevesinje, kao i na svim mjernim tačkama na rijeci Savi, saopšteno je jutros iz Civilne zaštite...

Nastavak na RSplaneta.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta IstocnoSarajevo.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta IstocnoSarajevo.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.