Vladimir Radomirović novi predsednik UNS-a

Izvor: Mondo, 06.Maj.2017, 21:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vladimir Radomirović novi predsednik UNS-a

Na Izbornoj skupštini Udruženja novinara Srbije za predsednika je izabran Vladimir Radomirović, glavni urednik antikorupcijskog sajta Pištaljka, saopštio je večras UNS.

Foto: Screenshot

Skupština UNS- a je u Ivanjici izabrala i nove predstavnike organa UNS, 40 članova Uprave i po pet članova Nadzornog odbora i Suda časti.

"Velika čast je biti na čelu UNS, Udruženja koje seže u 19. vek. Takve institucije treba održavati i jačati. U narednom >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << periodu ćemo raditi na jačanju Udruženja kroz širenje članstva, povezivanje sa udruženjima u regionu, kroz zalaganje da se dva odsto od godišnjih budžeta izdvaja za lokalne medije koji su okosnica svakog demokratskog društva. Pomoći ćemo novinarima da se izbore za svoja kolektivna prava", rekao je Vladimir Radomirović.

On je zahvalio Ljiljani Smajlović i Ninu Brajoviću na svemu što su uradili na održanju i jačanju Udruženja.

"Insistiraćemo da se istraže okolnosti stradanja naših kolega, ne samo Slavka Ćuruvije, Milana Pantića i Dade Vujasinović, već i onih koji su stradali u toku rata na Kosovu i Metohiji i kolega sa Radio televizije Srbije koje je NATO ubio 1999. godine", rekao je Radomirović.

Slaviša Lekić novi predsednik NUNS

Radomirović rođen je 25. septembra 1973. godine u Beogradu, gde je završio osnovnu i srednju školu i studirao engleski jezik i književnost na Filološkom fakultetu.

Novinarstvom je počeo da se bavi 1994. godine, najpre u redakciji "Vremena", a potom u listu "Danas", "Našoj Borbi" i magazinu "Status".

Od 2003. do 2005. godine radio je na Televiziji B92 kao novinar i urednik vesti, da bi 2006. prešao u "Politiku", gde je bio zamenik urednika spoljnopolitičke rubrike i, tokom 2008. godine, zamenik glavnog i odgovornog urednika.

Posle odlaska iz "Politike" krajem 2009. Radomirović i nekoliko kolega iz "Politike" 2010. godine napravilo je "Pištaljku", portal za prijavljivanje i istraživanje korupcije, kao i za zaštitu uzbunjivača.

--------------

Aplikacija MONDA ponovo na Google Play Store! PREUZMITE JE!

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Vladimir Radomirović novi predsednik UNS-a

Izvor: NoviMagazin.rs, 06.Maj.2017

Novi predsednik Udruženja novinara Srbije (UNS) od danas je glavni urednik antikorupcijskog sajta Pištaljka Vladimir Radomirović, saopšteno je iz tog udruženja...Izborna skupština Udruženja novinara Srbije (UNS) održana je u Ivanjici. Skupština je izabrala i nove predstavnike organa UNS-a, 40...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.