Visoke potpetice opasne u saobraćaju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Okt.2008, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Visoke potpetice opasne u saobraćaju

LONDON - Jedno istraživanje u Velikoj Britaniji je pokazalo da žene koje voze u cipelama sa visokim potpeticama sebe i druge izlažu velikim opasnostima.

Podaci osiguravajućih društava navode da žene koje voze u cipelama sa visokim potpeticama dovode svoje živote u opasnost, a četiri od pet žena je kazalo da imaju običaj da vozi u neadekvatnoj obući, u koju spadaju i papuče i sandale.

Od 750 žena koje su bile obuhvaćene istraživanjem, 75 je priznalo da su >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << doživele ili za dlaku izbegle saobraćajni udes jer im je cipela spala s noge ili se zaglavila između ili ispod pedala.

Uprkos tome, gotovo četvrtina ispitanica kaže da nema nameru da menja cipele zbog vožnje.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.