Višesatno zadržavanje na Batrovcima

Izvor: RTS, 24.Avg.2015, 00:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Višesatno zadržavanje na Batrovcima

Na graničnom prelazu Batrovci, zbog pojačanog inteziteta saobraćaja, na izlazu iz Srbije putnički automobili i autobusi čekaju oko tri sata, a teretna vozila oko dva sata. Na ostalim graničnim prelazima nema većih zadržavanja.
Na graničnom prelazu Šid na izlazu iz Srbije čeka se oko 60 minuta, navodi se u saopštenju Biroa MUP-a za saradnju sa medijima.
Na ulazu u Srbiju na prelazima Sremska >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rača i Kotroman čeka se oko 40 minuta, dok su zadržavanja na ulazu na Gradini oko 30 minuta.
Na ostalim graničnim prelazima nema većih zadržavanja.
Trenutna zadržavanja na naplatnim rampama su 10 minuta, dok se vozila na Bubanj Potoku zadržavaju oko 20 minuta, saopšteno je iz Auto-moto saveza Srbije, prenosi Tanjug.
Navodeći da povoljne vremenske prilike omogućavaju nesmetano obavljanje saobraćaja, iz AMSS su apelovali na vozače da zbog pojačanog saobraćaja voze oprezno uz držanje većeg odstojanja između vozila.
Navode i da se sa prvim večernjim satima očekuje dodatno veći broj vozila zbog završetka vikenda, što će od vozača dodatno, zbog usporene vožnje na pojedinim deonicama i mogućih dužih kolona na naplatnim rampama, zahtevati strpljenje za volanom.
U periodu turističke sezone, a posebno u dane vikenda, treba
napomenuti da vreme zadržavanja na graničnim prelazima konstantno varira, pa se apeluje na vozače da koriste manje frekventne granične prelaze.
Iz JP ''Putevi Srbije'' obaveštavaju da su obezbedili cisternu pijaće vode za učesnike u saobraćaju koji čekaju na prolazak kroz granični prelaz Batrovci, kako bi se olakšalo čekanje na visokim temperaturama.
Takođe, i narednih vikenda dok traje letnja sezona biće obezbeđena cisterna sa pijaćom vodom na Batrovcima.
Na putu I A reda broj 1 (autoput E-75), smer Horgoš - Novi Sad, 25. i 26. avgusta u planu su radovu od 07.00 do 19.00. Saobraćaj će u smeru od Horgoša ka Novom Sadu biti preusmeren u preticajnu traku auto-puta.
U smeru od Beograda ka Nišu 24. avgusta će za saobraćaj će biti zatvorena vozna i zaustavna traka ispred isključenja za Smederevo - Vodanj, a 25. avgusta će biti zatvorena vozna i zaustavna traka kod isključenja za Smederevo-Jug i ispred isključenja za Požarevac. Radovi na tom delu puta E-75 će trajati od 09.00 do 17.00.
Do 30. septembra će zbog radova biti izmenjen režim saobraćaja na delu državnog puta E-75, zona Novog Sada, od petlje Sever do petlje Temerin.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

MANJE GUŽVE Na Batrovcima se čeka oko 90 minuta

Izvor: Blic, 24.Avg.2015

Prema najnovijim podacima Uprave granične policije, trenutno nema dužih zadržavanja za putnička vozila, osim na graničnom prelazu Batrovci, gde je i dalje zadržavanje od oko 90 minuta...Kako je saopštio jutros Auto moto savez Srbije (AMS S), početak radne sedmice donosi nešto umereniji intenzitet...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.