Vesić čistio prolaz kod Vuka

Izvor: Mondo, 12.Feb.2018, 14:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vesić čistio prolaz kod Vuka

Akcija čišćenja podzemnog prolaza kod Vukovog spomenika počela je jutros, a gradski menadžer Goran Vesić je poručio da se neće tolerisati da u sred Beograda postoje "divlja deponija i smetlište".

Foto: Tanjug/Sava Radovanović

Prema njegovim rečima, u akciji čišćenja učestvuje 25 radnika sa tri mašine iz tri gradska preduzeća.

"Kao što sami možete da vidite ovo izgleda kao najveća bruka koja može da postoji u Beogradu, da u centru grada >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << imamo podzmene prolaze koji su prepuni đubreta i koji služe kao javni toaleti", istakao je Vesić i podvukao da je to zaista nedopustivo.

"To se desilo jer se ne zna tačno ko upravlja platom kod Vukovog spomenika, rekao je on i dodao da upravljaju "Železnice Srbije", ali da je međuvremenu deo tog prostora izdat zakupcima pa je došlo do toga da taj prostor nisu održavale ni "Železnice Srbije", ni zakupci.

"Onda smo došli u situaciju da u sred Beograda ljudi imaju ovakve podzemne prolaze. Mi smo kao Grad Beograd, na zahtev opštine Zvezdara kojoj su žalili građani, doneli odluku da ovaj prolaz vanredno očistimo. To ćemo raditi sigurno sedam dana, ali očistićemo ga u potpunosti", rekao je on.

Kako je naglasio, insistiraće se na tome da se napravi jasan dogovor ko će ubuduće održavati ovaj prostor.

"U krajnjoj liniji, mi ćemo preuzeti održavanje ovog prostora, a onda će se znati red i ko vodi računa o higijeni jer je ovakav nered, divlja deponija, smetlište i javni toalet u sred grada nedopustiv. To nećemo da tolerišemo, ko god da je u pitanju ", podvukao je Vesić.

Predsednik opštine Zvezdara Miloš Ignjatović je rekao da su se građani žalili na "komunalni haos" u podzemnom prolazu kod Vukovog spomenika.

Ta opština je, kako je dodao, inicirala da se u narednom periodu rekonstruiše i plato kod Vukovog spomenka.

"Time će ovaj deo Beograda dobiti jedan novi izgled. Zvezdara je centralna gradska opština i želimo da ovaj deo grada bude čist i lep zato što volimo Beograd, zato što volimo Zvezdaru", naglasio je Ignjatović.

Sekretar za vanredne situacije Grada Beograda Darko Glavaš je rekao da svakodnevno stotine radnika gradskih preduzeća i desetine vozila učestvuju u akcijama čišćenja Beograda.

"Koristimo svaki lep trenutak da čistimo naš grad, da se uklanjaju divlje deponije i ovo je akcija koju ćemo u narednim mesecima intenzivirati", dodao je on.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Goran Vesić: Nećemo tolerisati divlju deponiju i smetlište usred Beograda

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Feb.2018

Izbori u Beogradu 4. marta..Gradski menadžer Goran Vesić prisustvovao je danas akciji čišćenja podzemnih prolaza na stanici „Vukov spomenik”, u kojoj su učestvovali radnici javnih komunalnih preduzeća „Gradska čistoća”, „Zelenilo – Beograd” i „Beograd-put”...Pročitajte i: ..–...

Nastavak na SrbijaDanas.com...

"Ovo je najveća bruka koja može da postoji u BG" FOTO

Izvor: B92, 12.Feb.2018

Beograd -- Gradski menadžer Goran Vesić poručio je da se neće tolerisati da usred Beograda postoje "divlja deponija i smetlište"...To je istakao na početku akcije čišćenja podzemnog prolaza kod Vukovog spomenika...Prema njegovim rečima, u akciji čišćenja učestvuje 25 radnika sa tri mašine...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.