Venčanje usred zatvora u Spužu

Izvor: Vesti-online.com, 12.Jun.2014, 08:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Venčanje usred zatvora u Spužu

Podgoričaninu Damiru Mandiću, nekadašnjem vrhunskom jugoslovenskom karatisti, koji u spuškom zatvoru izdržava 18-godišnju robiju zbog saučesništva u ubistvu direktora i glavnog i odgovornog urednika lista "Dan", Duška Jovanovića, zatvorske vlasti su omogućile da se venča sa svojom verenicom, 25-godišnjom Barankom Jelenom Kirović.

Damir Mandić

Iz spuškog zatvora je potvrđeno da je venčanje zaista obavljeno u zatvorskim prostorijama i da je Mandiću kum >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << bio Ljubo Bigović, jedan od četvorice osuđenih na po 30 godina robije tbog ubistva glavnog policijskog inspektora Slavoljuba Šćekića.

Nije poznato kad se i kako Mandić upoznao sa Jelenom Kirović, ali je to, po svoj prilici, bila ljubav koja je planula preko telefona. Oni su u februaru ove godine obznanili veridbu, a ljubav preko žice je sada, eto, krunisana i brakom.

 

Mandić je već neko vreme na spisak onih koje prima u posete upisao i ovu Baranku, a sada će jednom mesečno, kako to nalažu zatvorska pravila, imati pravo i na četvorosatne Jelenine "posete" u jednoj od tri zatvorske "sobe za ljubav", pošto on nema pravo na slobodne vikende, koje koriste drugi zatvorenici.

 

Mlada Jelena Kirović

Mandić je osuđen pošto je sud utvrdio da se nalazio u vozilu iz kojeg su pre deset godina ispaljeni smrtonosni rafali na Duška Jovanovića. On i dalje uporno tvrdi da nevin robija, najavljuje da će se žaliti i sudu u Strazburu, a sud i policija nikako da utvrde ko je još bio sa njim u vozilu, ko je ispalio smrtnosne metke i po čijem nalogu.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.