Izvor: RTS, 22.Okt.2009, 21:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veliko hapšenje meksičke narko bande
Uhapšeno više od 300 članova meksičkog narko kartela u 19 američkih država. Najnovija hapšenja deo su 44-mesečne istrage, tokom koje je zaplenjeno više od 11,7 tona narkotika.
Američka policija uhapsila je u protekla dva dana 303 osobe u 19 država, u nastojanju da razbije mrežu distribucije narkotika jednog od najvećih meksičkih narko kartela.
"Danas smo svi pošli korak napred u raskrinkavanju grupe koja se krije iza ideološkog štita, dok teroriše zajednice >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u Meksiku i preprodaje narkotike ovde u Sjedinjenim Državama", izjavio je direktor Federalnog istražnog biroa (FBI) Robert Meler.
Meler je dodao da se kartel "La familija" poslednjih godina transformisao "od narko kartela do složene kriminalne organizacije".
Ovaj kartel, sa sedištem u jugozapadnoj meksičkoj državi Mičoakan, je kako je saopštilo američko ministarstvo pravde, nasilan i bavi se proizvodnjom i distribucijom narkotika u državni Mičoakan i oko nje, kao i izvozom velikih količina kokaina i metamfetamina iz Meksika u SAD.
Američki državni tužilac Erik Holder rekao je da su najnovija hapšenja deo 44-mesečne istrage pod nazivom "Projekat Koronado", tokom koje je uhapšeno skoro 1.200 osoba i zaplenjeno više od 11,7 tona narkotika.





