Veliki šumski požar gori na području Makarske

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Okt.2021, 23:54

Veliki šumski požar gori na području Makarske

Veliki šumski požar zahvatio je područje kod Makarske u Hrvatskoj i još uvek je aktivan, a 90 vatrogasaca pokušava da ga ugasi.

Požar je buknuo kasno popodne u mestu Gradac kod Makarske, a do sada je izgorelo oko deset hektara borove šume, prenela je Hina.

Požar potpomognut jugom proširio se na maslinjake i krenuo prema brdu, ali uglavnom je reč o teško pristupačnom terenu na kojem nema kuća, kažu vatrogasci.

U gašenju učestvuje 20 vozila sa šireg makarskog područja. Prema sadašnjoj situaciji procenjuje se da će vatrogasci provesti na terenu čitavu noć.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

HRVATSKA U PLAMENU Veliki šumski požar na području Makarske

Izvor: Blic, 22.Okt.2021, 00:21

Veliki šumski požar zahvatio je područje kod Makarske u Hrvatskoj i još uvek je aktivan, a 90 vatrogasaca pokušava da ga ugasi.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.