Izvor: Nezavisne Novine, 17.Jul.2017, 08:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki požar kod Omiša, širi se prema Splitu

SPLIT - Zbog požara koji je nakon ponoći buknuo u mjestu Tugare kod Omiša i proširio se na Srinjine prema Splitu za sav saobraćaj je zatvorena cesta Srinjine-Sitno Donje.

Splitski vatrogasci su dojavu o požaru dobili 42 minute nakon ponoći. U gašenju požara učestvuju sva dobrovoljna vatrogasna društva s područja Splita, Solina, Kaštela, Trogira i Omiša s 32 vozila i 109 vatrogasaca.

Gori borova šuma, nisko raslinje, makija i trava. Iako je zatražena pomoć >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << iz vazduha, kanaderi još nisu mogli poletjeti zbog jakog vjetra koji već danima duva na tom području.

Nema informacija o ozlijeđenim osoba ni materijalnoj šteti, a na požarištu je i ekipa Hitne medicinske pomoći. Zbog vatre je isključen dalekovod Zakučac-Konjsko i Zakučac-Bilice.

Pola sata nakon tog požara planulo je i u Bogomolju na Hvaru, gdje gori gusta borova šuma. Taj požar gase sva tri dobrovoljna vatrogasna društva sa ostrva, a pomažu im i vazdušne snage.

(24sata.hr))

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Veliki požar kod Omiša, gori i na Hvaru

Izvor: RTS, 17.Jul.2017

Na području Splitsko-dalmatinske županije po vrlo nepovoljnim uslovima i pomognuti snažnim vetrom gori 12 požara, koje gasi oko 400 ljudi sa više od 100 vatrogasnih vozila i uz pomoć kanadera i er-traktora, izjavio je vatrogasni komandant Dražen Glavina. Veliki požar buknuo je kod Omiša...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.