Veče posvećeno čuvenoj Divni Đoković

Izvor: B92, 09.Jun.2015, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veče posvećeno čuvenoj Divni Đoković

Kada biste slavili stoti rođendan, sigurno bi to bila velika svečanost. Upravo jedna takva odigrala se u Muzeju Narodnog pozorišta, gde su kolege i prijatelji organizovli veče posvećeno svestranoj dramskoj umetnici Divni Đoković.

Koštana koja je plenila na sceni Naionalnog teatra sada je lepo sećanje svih koji su je poznavali. Ona bi ove godine obeležila stoti rođendan, pa se njen sin Dušan prisetio upravo privilegije odrastanja pored dramskih umetnika.

“Mi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << smo stanovali prekoputa ove zgrade, tada srećom nije bilo televizije i moram da priznam da sam ja od neke šeste, sedme godine svako veče provodio u Narodnom pozorištu”, kaže Dušan Đoković.

Svoje đake učila je pravilnoj dikciji. Iako se čini da u današnje vreme ona nije presudna, ipak je važna.

Pogledajte više u prilogu iz naše emisije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.