Vanzemaljce ćemo sresti za 10 godina?

Izvor: Vesti-online.com, 03.Feb.2013, 17:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vanzemaljce ćemo sresti za 10 godina?

Mogućnost otkrivanja vanzemaljskog života na planetama koje liče na našu i posledice toga bili su tema godišnjeg Svetskog ekonomskog foruma u Davosu.

Foto: Ilustracija

 

Svetski lideri u oblasti biznisa, kao i eminentni političari okupili su se kako bi raspravljali o rizicima s kojima se možemo suočiti u narednoj deceniji. Kako su onda “mali zeleni” postali njihova tema interesovanja?

 

Naime, u saradnji sa međunarodnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << naučnim žurnalom “Nature”, Svetski ekonomski forum izdvojio je pet “Faktora X” koji se odnose na “opasnosti koje nam se prikradaju”.

Jedan od njih su i “moguće posledice kontakta sa vanzemaljskim oblicima života”.

 

“U narednih deset godina možemo naći dokaze, ne samo da Zemlja nije jedinstvena u svemiru, nego i da postoji život na drugim planetama”, stoji u saopštenju Svetskog ekonomskog foruma o svetskim rizicima.

 

Povod za ovakve izjave je neverovatan uspeh misije Kepler koju je u svemir lansirala NASA.

 

“Tek smo 1995. pronašli dokaze da i druge zvezde imaju planete koje se oko njih okreću. Sada znamo da postoji na hiljade egzoplaneta sličnih Zemlji. Misija Kepler funkcioniše samo tri godine, a već je pronašla više hiljada kandidata”, stoji u izveštaju.

“Glas Rusije” prenosi da je cilj otvaranja ove teme na Svetskom ekonomskom forumu to da “svetska elita pripremi sebe i svoje narode za takva otkrića. Naučnici ukazuju da su potrebni obrazovani ljudi i mnogo sredstava kako bi se prevazišli izazovi s kakvim će se čovečanstvo suočiti pri susretu sa vanzemaljskom civilizacijom”.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.