Vade flaše iz kanala i ponovo ih bacaju u isti

Izvor: Kurir, 26.Apr.2013, 16:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vade flaše iz kanala i ponovo ih bacaju u isti

Zaposleni u mini hidrocentrali u Kuršumliji tri puta nedeljno vade stotine plastičnih flaša i drugog smeća iz kanala, koje se zaglavi ispred ćuprije pa voda ne može normalno da otiče, a zatim te iste flaše prevoze kolicima preko ulice i ponovo izručuju u isti kanal

KURŠUMLIJA - Zaposleni u mini hidrocentrali u Kuršumliji tri puta nedeljno vade stotine plastičnih flaša i drugog smeća iz kanala, jer se flaše zaglave ispred ćuprije, pa voda ne >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << može normalno da otiče, a zatim te iste flaše prevoze kolicima preko ulice i ponovo izručuju u isti kanal.

"Za samo dva-tri dana ovde ispred ove ćuprije doplovi nekoliko stotina flaša, koje mi vilama vadimo u kolica i prebacujemo pet metara dalje ponovo u kanal, kako bi voda normalno išla kanalom. Za taj posao nam treba nekoliko sati, jer se nakupi i pedesetak kolica flaša. Kada ove flaše doplove do centrale, one preko preliva odlaze u Toplicu i nastavljaju dalje", kaže Milivoje Simić, radnik mini hidrocentrale.

Sizifov posao ili kako bi narod rekao "posao bez posla", ovi radnici obavljaju na isti način godinama, iako im je na samo pedesetak metara kontejner za plastične flaše.

Oni kažu da je taj kontejner mali i uglavnom uvek pun, pa nikada ne voze flaše u njega, a čini im se i da na ovaj način brže završe posao.

Radnici pojašnjavaju da je njihov posao da obezbede da voda normalno otiče kanalom do hidrocentrale i dodaju da bi komunalna inspekcija mogla da počne da radi svoj posao i kažnjava one što svake večeri bacaju smeće u kanal.

Simić kaže da su mnogo puta obilazeći kanal videli da žene kroz prozor bacaju kese sa smećem i plastične flaše u kanal.

"Jednom kad mi je kesa proletela pored nosa, nisam mogao da izdržim i rekao sam toj ženi da treba da je stid što baca smeće u kanal. Ona mi je drsko odgovorila "šta se buniš, čisti, to ti je posao", kaže Milivoje.

Inače, ovi radnici smatraju da je jedino rešenje da se ćuprija podigne za tridesetak centimetara jer je ploča debela preko 70 centimetara, pa prostor ispod ćuprije iznosi jedva pola metra.

Kanalom plove i kreveti

Ovi radnici pojašnjavaju da na rešetku centrale stižu razni predmeti.

"Najgore je u vreme svinjokolja kada stižu svinjske kože. Zatim, redovno dolaze uginule životinje, a jednom je kanalom do centrale doplovio i krevet", kaže Simić.

Nastavak na Kurir...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ekocid u Kuršumliji: Tone smeća vade iz kanala, pa ga bacaju u reku

Izvor: Blic, 27.Apr.2013, 12:32

Radnici mini-hidroelektrane u Kuršumliji nedeljno očiste oko 200 kubnih metara smeća iz kanala koji protiče kroz kuršumlijska naselja i napaja elektranu.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.