Izvor: Kurir, 04.Apr.2011, 18:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VUČUREVIĆ IZ PRITVORA ZA KURIR: ČIST SAM PRED BOGOM
ŠABAC - Istina je da sam uhapšen po staroj optužnici hrvatskog tužilaštva zbog starih dubrovačkih laži, rekao je za portal Kurira Božidar Vučurević, ratni gradonačelnik Trebinja i jedan od osnivača Srpske demokratske stranke, koji se nalazi u policijskom pritvoru u Šapcu.
ŠABAC - Istina je da sam uhapšen po staroj optužnici hrvatskog tužilaštva zbog starih dubrovačkih laži, rekao je za portal Kurira Božidar Vučurević, ratni gradonačelnik Trebinja i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << jedan od osnivača Srpske demokratske stranke, koji se nalazi u policijskom pritvoru u Šapcu.
On je u izjavi za portal Kurira rekao da je policija Srbije uhapsila oko 13 časova na graničnnom prelazu Karakaj i da čeka da ga sasluša istražni sudija. Saslušanje bi trebalo da bude, kako je rekao, večeras.
"Negiraću sve njihove laži argumentovano uz dokumente . jedino što tražim je da sud bude pravičan. Nisam tražio nikakvu pomoć Vlade Republiek Srpske , jer sam čist pred Bogom", rekaoj e Vučurević i dodao da još nije angažovao advokata.
On je za portal Kurira dodao da ne bi voleo da bude izručen Hrvatskoj jer tamo ne bi imao pravično suđenje, kao i da nema državljanstvo Srbije.
A. Mlakar









