Izvor: B92, 18.Jan.2001, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VUCKOVIC OSUDJEN NA 14 GODINA ZATVORA ZBOG GENOCIDA

Srbin Miroslav Vuckovic iz sela Suvi Do kod Kosovske Mitrovice osudjen je u kosovskomitrovickom Okruznom sudu na kaznu zatvora od 14 godina zbog krivicnog dela genocida nad albanskim stanovnistvom u periodu od 22. marta do pocetka maja 1999. Predsednik Veca petorice Mahmut Haljimi saopstio je presudu nakon 11 sati vecanja, u kome su osim njega ucestvovale jos tri sudije Albanca i medjunarodni sudija Krister Karfamar. Ovo je prvi slucaj da je izrecena presuda za krivicno delo genocida od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zavrsetka Drugog svetskog rata i sudjenja fasistickim vodjama pred medjunarodnim sudom u Nirnbergu i Tokiju. Vuckovicev advokat Miro Delevic je izrazio nadu da ce u postupku zalbe pred Vrhovnim sudom Kosova njegov branjenik imati vise sanse da dokaze svoju nevinost, nego sto je to bio slucaj tokom sudjenja u Okruznom sudu u Kosovskoj Mitrovici.

U zatvoru u Kosovskoj Mitrovici jos 8 Srba ceka sudjenje za genocid, 4 za ratni zlocin, a u zatvoru u Prizrenu jos 13 Srba za genocid i ratni zlocin, javlja Srna.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.