VRATITE NAM NAŠU PLANINU

Izvor: Kurir, 12.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VRATITE NAM NAŠU PLANINU

Pokrenuta inicijativa da se posle 12 godina ponovo urede ski-staze i postavi ski-lift kod planinarskog doma na prelepom Crnom vrhu

BOR - Planinarsko društvo „Dubašnica“ pokrenulo je inicijativu da se, nakon 12 godina, ponovo urede ski-staze i postavi ski-lift kod planinarskog doma, na 1.000 metra nadmorske visine, na Crnom vrhu. Želja mnogih Borana je da ovo mesto ponovo bude puno ljubitelja zimskih sportova.

- Još dok su trajale pripreme, sredinom devedesetih >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << godina, za izgradnju Turističkog naselja „Jelen-Hajat“, zabranjen je pristup tom predelu na oko 500 hektara. Boranima je, od tada, otet planinarski dom sagrađen 1952. godine, a ostali su i bez ski-terena - podseća Petar Lazarević, predsednik Planinarskog društva „Dubašnica“.

Prema njegovim rečima, došlo je vreme da planina ponovo oživi i da se ulaganjem od dva do tri miliona dinara popravi lift i urede staze.

- Dom nikome ne služi, a gazda „Hajatovog“ napuštenog gradilišta, beogradski „Energoprojekt“, nema ništa protiv da građani Bora i Timočke krajine ponovo pohrle na svoju planinu. Ukoliko se zakasni za ovu sezonu, iduća zima ne bi smela da se propusti - ističe Lazarević.

Planinari očekuju pomoć od borske lokalne samouprave i Fabrike opreme i delova, koja je podigla liftove i žičare na Kopaoniku.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.