Izvor: B92, 29.Jul.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VOJSKA POSTAVILA NOVE BARIKADE PREMA RS

Vojska Jugoslavije postavila je nove barikade na pogranicnom delu prema Republici Srpskoj, iako je prosle nedelje sa visokim oficirima Generalstaba i Druge armije dogovoreno da VJ ukloni ranije postavljene, izjavio je gradonacelnik Niksica Milorad Drljevic, prenosi Srna. On je nakon obilaska sela u pogranicnom delu prema RS potvrdio da su pored dosadasnjih postavljene i nove barikade i zapreke koje "otezavaju zivot ljudi u tim krajevima". Drljevic je najavio sastanak sa predstavnicima VJ >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i izrazio nadu da ce nakon njega "Vojska pokazati razumevanje za potrebe gradjana". Drljevic je upozorio i na uznemirenost gradjana Niksica, izazvanu pojavom naoruzane vojske. Prema njegovim recima, pripadnici Vojske su "naoruzani krstarili automobilima gradom" i inicirali "neke sitne incidente". "To sve stvara bespotreban revolt", rekao je on i upozorio da "svi oni koji iniciraju takve stvari u ovakvoj teskoj situaciji vrlo brzo mogu biti izlozeni i posledicama".

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.