Izvor: B92, 03.Avg.2000, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VLATKOVIC: VERUJEM DA CE SE KURS VRATITI NAZAD

Guverner Narodne banke Jugoslavije Dusan Vlatkovic rekao je u cetvrtak da je odluka o povecanju dela obavezne rezerve banaka doneta u cilju sprecavanja rasta novcane mase i ekspanzije kursa i cena. Vlatkovic je skok marke na crnom deviznom trzistu objasnio pre svega psiholoskim razlozima nastalim zbog najavljenog otkupa psenice iz dodatnih sredstava. "Upravo zato smo i povukli potez o povecanju obavezne rezerve kako bismo neutralisali taj deo novca koji ce otici preko psenice. Situacija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se vec smirila i verujem da ce se kurs vratiti nazad", rekao je Vlatkovic u razgovoru sa novinarima u pauzi Sabora dijaspore 2000. u Hotelu "Interkontinental", prenosi Beta. Na pitanje novinara da li ce doci do obnavljanja platnog prometa sa Crnom Gorom, Vlatkovic je odgovorio da je to pre svega politicko pitanje koje moraju da rese vlasti Crne Gore. "Uslov za obnavljanje platnog prometa je da Crna Gora prakticno odustane od dvovalutnog sistema i da odustane od nekih funkcija koje je preuzela od centralne banke i zakona s kojima se dalje ide u tom pravcu", rekao je Vlatkovic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.